Offering you a complete choice of products which include hastelloy c276 pipes, smo 254 pipe, stainless steel seamless 310 pipe and ss 304 seamless pipe.
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C276 |
| Diameter | 1 inch |
| Outer Diameter | 65 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Size | 3/4 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 4mm |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Surface Finish | Anodized |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 630 / Kg Get Latest Price
| Grade | 310 |
| Size | 3/4 inch |
| Outer Diameter | 48.3 mm |
| Thickness | 4mm |
| Schedule | Schedule 40 |
| Manufacturing Method | Seamless |
| Length | 3 m |
| Surface Finish | Anodized, Original aluminium |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Shape | Round |
| Type | Seamless |
We are,Marco Steel Alloys ,Mumbai Maharashtra ,wholeseller of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products ...
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Ss 304 Seamless Pipe |
| Model Name/Number | Ss 304 |
| Nominal Size | 1.50'' |
| Surface Finish | Anodized |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Country of Origin | Made in India |
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India