Prominent & Leading Wholesaler from Mumbai, we offer copper earthing plate and hastelloy c22 lap joint flanges.
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Size | 5mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Bronze |
| Material | Copper |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Nominal Size | 80 mm |
| Stub End Type | Long Stub End |
| Material | Carbon Steel |
| Flange Material | HASTELLOY C276 |
| Pipe Size | 1/2 inch |
| Pressure Rating | 300 Class |
| Standard | ASME B16.5 |
| Surface Treatment | Polished |
| Max Size | 6mm |
| Min Size | 8mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India