Prominent & Leading Wholesaler from Mumbai, we offer monel 400 round bar, monel 400 rod, monel 400 round bar suppliers, monel 400 hex bars uns no 4400 and monal 400/500 round bar.
₹ 3000 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 10mm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Monel |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 4000 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 5.5mm |
| Usage/Application | Construction |
| Grade | 400 |
| Material Type | Monel |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 10mm |
| Usage/Application | Construction |
| Grade | 400 |
| Material Type | Monel |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 50mm |
| Colour | Silver |
| Finish | Polish |
| Shape | Hexagonal |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 2350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Monel 400 |
| Grade | 400 |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 1000 mm |
| Finish | Bright |
| Delivery Condition | Annealed |
| Single Piece Length | 3 meter |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Ashok Kumar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India