Offering you a complete choice of products which include inconel 825 sheet, inconel 601 sheet and inconel 601/625/825/800/625 round plate.
₹ 2200 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | Inconel 825 |
| Thickness | 4 mm |
| Surface Finish | 2B Finish |
| Width | 1250 mm |
| Shape | Rectangle |
| Length | 2500 mm |
| Material | Inconel 825 |
| Usage | Construction |
| Grade | Inconel 825 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 2700 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | Inconel 601 |
| Thickness | 0.4 mm |
| Material Grade | INCONEL 601 |
| Surface Finish | Polished |
| Width | 600 mm |
| Shape | Rectangle |
| Length | 1000 mm |
| Tempering | Soft |
| Finish | Polished |
| Uses | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 2200 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | Inconel 601 |
| Thickness | 60mm |
| Grade | 600 |
| Width | 600 mm |
| Steel Grade | 600/601/625/800/825 |
| Plate Type | Inconel Plate |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Foam | FORGING CIRCLE ROD |
Minimum order quantity: 150 Kg
We are,Marco Steel Alloys ,Mumbai Maharashtra ,wholeseller of INCONEL 601 SMLS PIPE TUBE NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products ...
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India