Offering you a complete choice of products which include smo 254 fittings uns no.31254, hastelloy pipe fittings, stainless steel pipe fittings, ss sheet 347 grade, titanium pipe fittings and inconel pipe fitting.
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Material | SS |
| Nominal Size | 1/2 inch |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Grey |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Size | 1/2 inch |
| Fitting Type | Tee |
| Material | MS |
| Type | Welded |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 20 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size | 3" |
| Steel Grade | SS 317L |
| Material Grade | SS316 |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection | Butt Weld |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Thickness | 2mm |
₹ 245 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS347 |
| Thickness | 3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | Hr |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Origin | Indian |
| Design | Etching |
| Technique | Hot Rolled |
| Color | Silver |
| Finish | 2D |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Grade | Gr 2 |
| Schedule | SCH 40 |
| Type | Coupling |
| End connection | Butt weld |
| Usage/Application | Chemical Fertilizer Pipe |
| Material | Titanium gr 2 |
| Color | Silver |
| Thread Size | Half |
| Surface Treatment | Polished |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Grade | Inconel 601 |
| Schedule | SCH 40 |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Material | Inconel |
| Type | Elbow |
| Connection | Flange |
| Thread Size | Half |
| Surface Treatment | Polished |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size | 2" |
| Duplex Grade | UNS S32750 |
| Material Grade | SS316L |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection | Butt Weld |
| Material | SS |
| Thickness | 2mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Reducer |
| Size | 2" |
| Duplex Grade | UNS S32750 |
| Material Grade | SS316 |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection | Butt Weld |
| Material | SS |
| Thickness | 2mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Union |
| Size | 2" |
| Duplex Grade | UNS S32750 |
| Material Grade | SS316L |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection | Socket Weld |
| Schedule | SCH 40 |
| Material | SS |
| Thickness | 2mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| End Connection | Socket Weld |
| Material | SS 316L/321 |
| Material Grade | SS316L |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Thickness | 20mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Grade | Inconel 601 |
| Schedule | SCH 40 |
| Material | Inconel |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Type | Elbow |
| Connection | Flange |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Nominal Diameter | 4 inch |
| Grade | Hastelloy C276 |
| End Connection | Socket Weld |
| Material | HASTELLOY C22/276 NICKEL ALLOY |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Size | 1/2 inch |
| Type of Tee | Straight |
| Pressure Rating | 6000 Class |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Tee Type | Equal Tee |
| Schedule | Sch 80 |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Steel Grade | SS 310 |
| Material Grade | SS316 |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| End Connection | Butt Weld |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Thickness | 2mm |
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India