Our range of products include gunmetal round bar, copper nickel cu ni 90 10 sheet and alloy steel nickel 200 circle.
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 3 inch |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Gunmetal |
| Colour | Golden |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 1350 / Kg Get Latest Price
| Composition | CuNi44Mn1.5Fe |
| Thickness | 4 mm |
| Product Material | Copper Nickel |
| Grade | Cu Ni 90 10 |
| Uses | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 2244 / Kg Get Latest Price
| Nickel Grade | Nickel 201 |
| Thickness | 3 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| Technique | Hot Rolled |
We are,Marco Steel Alloys ,Mumbai Maharashtra ,wholeseller of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products ...
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India