Leading Wholesaler of hastelloy c276 sheets, a276 s32760 duplex steel bar and stainless steel sheet 202 grade from Mumbai.
₹ 2800 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | C276 |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | No.1 Finish |
| Material Grade | SS316 L |
| Width | 1220 |
| Usage/Application | Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Diameter/Thickness | 2 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 9 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS202 |
| Shape | Square |
| Thickness | 8 mm |
| Size | 0.75 inch |
| Finish | 2B |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 2 Kg
We are,Marco Steel Alloys ,Mumbai Maharashtra ,wholeseller of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products ...
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India