Prominent & Leading Wholesaler from Mumbai, we offer hastelloy c22 round bar.
₹ 3000 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C22 |
| Diameter | 25 mm |
| Length | 1000 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Bright |
| Delivery Condition | Annealed |
| Shape | Round |
| Material Type | Hastelloy |
| Grade | C22 |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Alloy C276 |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Diameter | 25 mm |
| Length | 1000 mm |
| Finish | Bright |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Delivery Details | Immediately |
| Material type | Hastelloy round bar |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Ashok Kumar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India