Wholesaler of a wide range of products which include duplex steel sheet, 17 4ph stainless steel round bar, titanium pipe fitting and monel 400 pipes.
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 3 inches |
| Product Type | Seamless |
| Grade | 2507 |
| Material | SS SHEET |
| Schedule Number | 1MM -20MM |
| Type | Super Duplex |
| Thickness | 3mm |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 410 / Kg Get Latest Price
| Form | Round Bar |
| Diameter | 16 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Shape | Round |
| Finish | Bright |
| Size | 16mm dia |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Pneumatic Connections |
| Size | 3 inch |
| Material | SS |
| Color | Silver |
| Single Piece Length | 1 '' |
| Thread Size | Half |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5500 / Kg Get Latest Price
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| End | Beveled End |
Minimum order quantity: 100 Kg
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India