Our range of products include titanium 1 uns r50250 pipes, titanium sheets, titanium circles, titanium coils and titanium plates.
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Grade | 1 UNS R50250 |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Usage/Application | Chemical Handling |
| Material | Titanium |
| Color | Silver |
| Foam | Pipe |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 1850 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS304 L |
| Uses | Construction |
| Color | Silver |
| Product Material | Titanium |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 6000 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Material | Titanium |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 1800 / Kg Get Latest Price
| Grade | Grade 2 |
| Thickness | 1 mm |
| Coil Thickness | 0.3 mm |
| Coil Width | 100 mm |
| Inner Diameter | 500 mm |
| Coil Weight | 50 kg |
| Material | Titanium |
| Certification | ISO |
| Color | Silver |
| Size | 24inch (w) |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 2000 / Kg Get Latest Price
| Grade | Grade 1 |
| Material | Titanium |
| Plate Thickness | 5 mm |
| Plate Width | 1000 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material Grade | 625 |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India