Our product range includes a wide range of monel 400 rounds bars uns no 4400, copper nickel pipe, copper nickel plate and smo 254 round bar uns no.31254.
₹ 3800 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 10mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 4mm |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 1400 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Alloy Steel |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
₹ 1300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS316 L |
| Packaging Type | Box |
| Material | SS |
| Shape | Square |
| Alloy | With Alloy |
₹ 900 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Material Grade | 304L |
| Surface Finishing | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No. | 254 |
Minimum order quantity: 100 Kg
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India