Wholesaler of a wide range of products which include inconel 601 round bar, inconel 800ht round bars, inconel round bars and stainless steel round 2205 duplex circle.
₹ 2250 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 601 |
| Diameter | 25 mm |
| Length | 12mm |
Minimum order quantity: 100 Kg
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
₹ 1450 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 800H |
| Diameter | 25mm |
| Length | 6 meter |
| Grade | 800ht |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3850 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 601 |
| Diameter | 40 mm |
| Length | 2000 mm |
| Grade | 601 |
| Finish | Bright |
| Delivery Condition | Annealed |
| Usage/Application | Industrial |
| Delivery Details | Immediately |
| Material Tpye | Inconel |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Ashok Kumar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market
₹ 3000 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 800H |
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 20mm |
| Length | 3 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 20mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Grade | Inconel 601 |
| Colour | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
₹ 900 / Kg Get Latest Price
| Grade | 310 |
| Product Form | Tube |
| Diameter | 140 mm (5.5 in) |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | HR |
| Usage/Application | Chemical tanks |
| Material | Duplex 2205 PLATE STOCKIST |
| Color | Silver |
| Material Grade | 2205 Duplex |
| Shape | Round |
We are,Marco Steel Alloys ,Mumbai Maharashtra ,wholeseller of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products ...
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India