Wholesaler of a wide range of products which include high tensile steel plate, rockstar 400 450 500 steel plate and abrex plate.
₹ 85 / Kg Get Latest Price
| Yield Strength | 350 MPa |
| Steel Grade | E350 |
| Thickness | 5mm |
| Standards | IS 2062 |
| Surface Finish | As Rolled |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Delivery Details | Immediately |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Hardness Grade | ROCKSTAR 400 450 500 |
| Brand Grade | ROCKSTAR 400 |
| Thickness | 8 mm |
| Width | 2000 mm |
ROCKSTAR 400 450 500 PLATE
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Delivery Details | Immediately |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India