₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 904L |
| Diameter | M12 |
| Diameter (mm) | M10 |
| Length | 40 |
| Length (mm) | 200 |
| Thread Coverage | Full Thread |
| Thread Type | Full Thread |
| Delivery Details | Immediately |
₹ 4600 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Hastelloy C276 |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Wall Thickness | 1.65 mm |
| Material | HASTELLOY 276/22 |
| Grade | HASTELLOY C276 TUBE SMLS |
| Single Piece Length | 18 meter, 6 meter, 3 meter |
Minimum order quantity: 1 Kg
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to Our CEO Ashok Kumar, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market
₹ 1000 / Kg Get Latest Price
| Size | 50 mm |
| Diameter | 40 mm |
| Length | 3 m |
| Finish | Bright |
| Material | Inconel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Established in the year of 2023. Marco Steel Alloys” are a leading Wholesaler Trader, Of NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS products etc.
We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India