Pioneers in the industry, we offer monel 400 pipes uns no. n04400 from India.
₹ 3000 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Monel 400 |
| Grade | Monel 400 |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Size (Diameter) | 3 inches |
| Wall Thickness | 8 mm |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Length | 3 m |
Minimum order quantity: 100 Kg
We are,Marco Steel Alloys�wholeseller of�NIckle Alloy,Tiatinum,Monel,Hestlloy,Nickle,SS�products.
Ashok Kumar (Owner)
Marco Steel Alloys
Ground Floor, 31 Plot No. 3/5, Sakar Bhuvan, Khetwadi 6th Lane, Khetwadi
Mumbai - 400004, Maharashtra, India
